piątek, 30 grudnia 2016

Poświąteczni ulubieńcy

Kochamy święta, więc postanowiliśmy je dla Was troszkę podsumować i przedstawić Wam to, co najbardziej w nich uwielbiamy!

Ulubiona polska piosenka świąteczna
Piosenek świątecznych słuchamy bardzo chętnie, więc kategorię podzieliliśmy na utwór polski i zagraniczny, a i tak pojawił się problem z wyborem. Zdecydowaliśmy się jednak napisać o "Święta będą cały rok". Wokale chórzystów Sound'N'Grace cudownie tworzą świąteczny klimat. 

Ulubiona zagraniczna piosenka świąteczna
I tutaj z wyborem mieliśmy mały problem. Wybraliśmy dwie naszym zdaniem najlepsze, czyli ,,All I want for Christmas is You" Mariah Carey i ,,Merry Christmas everyone" Shakin'a Stevensa. Ostatecznie po długiej dyskusji wybraliśmy jednak tę pierwszą. Przede wszystkim ze względu na częstsze próby wokalnego naśladowania słynnej piosenkarki ;)

Ulubiony gadżet świąteczny
W tej kategorii wątpliwości nie mieliśmy, bo i nie mieliśmy prawa ich mieć. Oboje kochamy świąteczne skarpety, więc wybór musiał paść na nie! Chyba nie ma lepszego gadżetu na święta niż skarpety w reniferki na stopach! PS. Nie umniejszając roli choinki w ten wyjątkowy czas ;)

Ulubiony film związany ze świętami
Coś z rodzimego podwórka: ,, Listy do M. 2". Naszym zdaniem pozycja obowiązkowa świątecznej listy każdego kinomaniaka! To kontynuacja przygód przede wszystkim zabawnego Świętego Mikołaja - Mela, Małgorzaty i Wojciecha oraz prezentera radiowego i jego syna Kostka. Tym razem poszerzona o kilka naprawdę wzruszających wątków, z niepełnosprawnym Kubą i synem Mela na czele.  

Ulubiona książka związana ze świętami

"Prawdziwi bohaterowie niewiele mają wspólnego z naszymi wyobrażeniami o nich. Niekoniecznie są atrakcyjni i zachwycają imponującą posturą, mocno zarysowaną szczęką czy doskonale widoczną muskulaturą. Bohatera nie przekreśla niski wzrost lub niedoskonałości fizyczne, bo pięknem i siłą emanuje jego wnętrze."
Jaka powinna być książka idealna na świąta? Ciepła, przyjemna i klimatyczna. Jestem pewna, że wszystkie te kryteria spełnił Richard Paul Evans w swojej powieści "Podarunek". Autor opowiada historię chorego na syndrom Tourette'a Natana. Mężczyzna nienawidzi świąt, ale na jego drodze pojawia się młoda kobieta z dziećmi. "Podarunek" to tak naprawdę historia o nadziei, o magii świąt i potędze miłości. Wzruszająca, zabawna i urocza opowieść Evansa będzie genialną lekturą dla fanów obyczajówek i nie tylko. 

Napiszcie nam w komentarzach o Waszych ulubieńcach! Do następnego! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz